fbpx

Terasos lentų tvirtinimai

Terasa – tai atviras mūsų namų kambarys lauke, o terasos grindys ir konstrukcija dažniausiai iš medžio. Tad mūsų Lietuvėlės oro sąlygomis lauko grindys gauna visko – ir vėjo, ir lietaus, ir saulės, ir šalčio, ir sniego… Nieko stebėtino, kad pas mus terasos achilo kulnas lentos ir jų tvirtinimas.

Dažniausiai pasitaikantys terasos lentų tvirtinimų tipai

  1. Vinys
  2. Standartiniai medsraigčiai, skirti lentas tvirtinti sukant juos per lentos viršų
  3. Nematomi tvirtinimai – įvairios kaladėlės, plokštelės, skirtos montuoti terasines lentas paslėptu būdu tarp lentų arba lentų apačioje
  4. Nematomi terasų tvirtinimai CAMO. Skirti montuoti lentas paslėptu būdu, įsukant savisreigius į lentas kampu

Vinys. Šiandien, kai technologijos ir montavimo technika taip pažengę į priekį, vinys terasų montavimui naudojamos retai. Nebent šaudomos dėl montavimo greičio. Kaip ten bebūtų, reika pasakyti, kad medis lauke (ir netik) judėjo ir judės, tad dėl nuolatinių matmenų pasikeitimų vinys ištraukiamos ir jas reikės nuolat perkalinėti. Tiesa, jei nematote tame nieko blogo, tai patikimas (ilgaamžiškumo prasme) ir pigus būdas montuoti terasos lentoms. Vinys terasoms turėtų būti specialios – žieduotos arba suktos, taip pat geriausia cinkuotos karštu būdu arba dar geriau nerūdyjančio plieno.

Standartiniai terasų medsraigčiai. Jei Jūs nieko prieš, kad terasos lentų tvirtinimai būtų matomi, tai patikimiausias būdas montuoti terasines lentas. Standartinių terasos medsraigčių būna įvairių, su antikoroziniu padengimu arba nerūdyjančio plieno. Paprasto plieno antikoroziniu padengimu varžtai dažniausiai naudojami minkštoms medžio rūšims, pvz. pušiai, o štai maumedį sukti su tokiais jau rizikinga, nebent siauras lentas. Kietmedžiui rekomenduojami tvirtinimai tik nerūdyjančio plieno, o prieš tai lentas geriausia pragręžti.

Nematomi tvirtinimai – įvairios kaladėlės, plokštelės. Dažniausiai tai sąlyginai brangūs tvirtimo elementai, taip pat jų montavimas sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau. Jei sumontuotoje terasoje reikės išimti lentą iš vidurio, teks arba atsukti visas lentas iki jos, arba supjaustyti tą lentą. Na o estetine prasme šis montavimo būdas geriausias.

This is a sample text. You can click on it to edit it inline or open the element options to access additional options for this element.

Pateikti užklausą dėl terasos tvirtinimo elementų

Į VIRŠŲ