fbpx

Pamiršote slaptažodį?

SUKURTI PASKYRĄ

Taigi kas geriau terasos grindims, alyva ar lazūra? Dvikova nelygiavertė.

Pirmiausia kyla esminis HAMLETIŠKAS klausimas - dengti ar nedengti terasos lentas alya. Kai kas pasakos, kad terasa gerai ir natūrali, ypač tokios kalbos sklinda apie "stebuklingą maumedį". Gamtos apdovanotas, paliekam natūraliai senti ir bus gerai. Na taip, yra toks būdas, nors mūsų REKOMENDACIJA vienareikšmiškai dengti terasos lentas alyva, nors ir bespalve, kurios nesimatys - alyva lentas drėkina ir jos mažiau skilinėja, neįleidžia tiek vandens ir pratęsia ilgaamžiškumą, paviršius nesilupa lukštu, vandu geriau nubėga nuo lentų, o taip pat lentos bus atsparesnės riebalų ar kitų, galimai dėmes paliekančių, medžiagų poveikiui.

Jei dengsit alyva su spalva vieną kartą, terasą teks prižiūrėti nuolat, kas metai, pirmais metais net geriau du kart per metus - pavasarį ir rudenį. Kiek dažnai, taip pat priklausys ir nuo terasos, iš ko ji pastatyta ir nuo produkto sistemos, kurią pasirinksit.  Jei nedengsit, turėsit kitų pasėkmių - medis greitai papilkės, su laiku lentos šerpetos ir skilinės, gers į save dėmes, kurios vargu ar išsivalys (pvz riebalai nuo šašlykų) ir, be abejo, tarnaus trumpiau nei dažytos.

Taigi galimi variantai:

  1. Alyva
  2. Lazūra

Kadangi anksčiau dažnai naudojome vieno vokiečių gamintojo produktus, vietiniai konsultantai mums brukdavo lazūrą (dažyvę arba liaudiškai vadinamą "pinoteksą") terasos grindims. Po 5 metų praktikos vien su terasomis galime drąsiai pasidalinti išvada - pušinėms grindims dažyvės dar tarnauja, nes pušis minkštesnės ir įleidžia dažą į save, tokiu atveju jei ir susidaro plėvelė, tai labai plona ir greičiausiai lupsis tik po 3-5 metų. na o štai kas su kietesne mediena, pradedant nuo maumedžio - griežtai negalima. Greičiausiai jau po pirmos žiemos keiksit ir produktą, ir konsultantą, ir savo terasą, nes nusilups.

Tad apie geriausiai tinkantį terasų grindims produktą - Alyvą!

Alyva - labai patogus produktas darbui, darbas su ja gan greitas. Svarbu nepalikti alyvos perviršio ir gerai įtrinti - nutepti teptuku ir įtrinti skududėliu, kai kas naudoja kempine. Teisingai atlikus darbą nepalieka jokios plėvelės, tad ji niekada nesilups kaip dažas. Alyva šiek tiek drėkina lentas ir jos ne taip skilinėja. Minusas, kad alyvos neatsparios trinčiai ir lauko sąlygoms, UV spinduliams, tad praktiškai kas metai reikės kartoti procedūrą, nors tai vis tiek rekomenduotina daryti dėl minėtos anksčiau priežasties - alyva drėkina ir saugo lentas. Svarbu - alyva negalima dirbti dideliame karštyje vasarą, ypač jei ji pagaminta vandens pagrindu, nespėsit išlyginti, o ji jau bus sutraukta nuo karščio. Žinoma visa tai dar priklauso atskirai nuo kiekvieno gamintojo.

Į VIRŠŲ